top of page
387505302_326771623636703_6884590802432259136_n.jpg

Presentation Night 2023

Our Annual Presentation Night was held on 26th November 2023 and what a night of celebration it was!

As always, we'd like to thank our players, parents, supporters and volunteers who all make our summer of cricket successful.

We look forward to seeing you all in 2024!

Trophy Winners

SENIORS

1XI TEAM AWARDS

Batting

Crossley Whitworth Trophy

Charlie Gansler

Bowling

A.P. Mitchell Trophy

Ben Lord

Most Catches

Liam Naylor

Most Sixes

Chris Gansler

Players Player of the Season

Frank Lord Trophy

Charlie Gansler

2XI TEAM AWARDS

Batting

Tom Graham Salver Shield

Bowling

Harry Wilkinson Memorial Cup

Theo Goddard

Most Catches

Ian Parkinson

Most Sixes

Alex Shepherd

Performance of the Year

Dominic Boardman

Players Player of the Season

Alick Ormerod Shield

Alex Shepherd

3XI TEAM AWARD

Player of the Year

Horace Brassington Shield

Theo Goddard

CLUB AWARDS

The Rome Trophy Under 21 Performance of Year 
Roger Law Memorial Cup

Rhys Lloyd

Club Performance of Year Brian Thompson Memorial Trophy

Charlie Gansler

Captains’ Prize 

Tom Graham Rosebowl

Lee Goddard

T20 Player of Year

The Bradford Trophy

Simon Newbitt

Club Fielder of Year 

The Warren Trophy

Chris Gansler

Club Player of the Year

Larter Shield
Jack Bradford

Club Volunteer of the Year

Brian Pritchard Cup

Jack Caughey

JUNIORS

U18

TEAM AWARDS

Recognition Awards

Theo Goddard

Patrick Boardman

Adam Goddard

Louie Macintosh

U13

TEAM AWARDS

Player of the Year

Adam Goddard

Batting

Laurie Williams

Bowling

Jake Sercombe

Fielder

Isaac Greenwood

Club Player 

Phoebe Williams

U11

TEAM AWARDS

Player of the Year

Xander Taylor

Batting

Mason Hayhurst 

Bowling

Ben Bailey

Fielder

Louis Edmondson

Club Player

Seb Clayton-Harwood

U9

TEAM AWARDS

Player of the Year

Charlie Hartley

Batting

Jacob Brierley Tkaahuk

Bowling

Broden Hartley

Fielder

Leo Vincent

Club Player

Noah Magrath

CLUB AWARDS

Most Promising Junior

Howard Trophy

Mason Hayhurst

Best Fielder

Harry Stewart Shield

Ben Bailey

Clubman

Ronnie Lord Memorial

Jake Sercombe

Junior Team

U11

LADIES & GIRLS

LADIES

TEAM AWARDS

Players Player of the Year

Anita Wilcox

Captains Player of the Year

Alison Dean

GIRLS

TEAM AWARDS

Darcie

Alice

Evie

Lottie

Isabelle

Bella

Frankie

Brooke

Harriett

Evelyn B

Evelyn

Emily

Ebony

Lexi

bottom of page